Як виявили вулкан під Гонконгом.

Гонконг - один з провідних фінансових центрів Азії і всього світу. Він розташований у мальовничому, сейсмічно досить тихому місці. Однак згідно з новітніми даними, район знаходиться прямо на стародавньому вулкані.
У 2021 році дослідники з'ясували, що історичний центр Гонконгу, з його хмарочосами і сучасними магістралями виріс прямо на жерлі древнього супервулкана. За словами фахівців, колись вулкан був настільки великим, що охоплював і територію сучасного півострова Коулун, і безпосередньо острів Гонконг. Останній раз виверження в цій місцевості відбувалося близько 140 мільйонів років тому, ще в мезозойську еру. Дослідники вважають, що саме воно послужило причиною вимирання динозаврів у цьому регіоні. Вивчивши всі невеликі острови та скелі вулканічного походження в районі Сай Кун, вчені підтвердили висунуту ними гіпотезу про те, що колись один з найпотужніших вулканів поступово опустився під землю.

Фахівцям відомо про існування лише п'ятдесяти вулканів аналогічної потужності, чиї виверження могли б викликати радикальні зміни клімату, кардинально вплинути на ландшафт і привести до природних катаклізмів.
На думку фахівців, останній раз виверження аналогічної сили сталося 27 тисяч років тому на території Північного острова, що є частиною Нової Зеландії. Завдяки цьому катаклізму сформувалося озеро Таупо. Найстрашніше з наслідків, які можуть бути викликані виверженням вулкана - це зниження температури повітря, створене найдрібнішими частинками попелу, ширяючими в атмосфері і перешкоджають променям сонця потрапити на землю. Також виділення сірчаних газів в результаті виверження може обернутися кислотними дощами.

Наслідки активності вулкана такого масштабу можуть бути катастрофічними для всієї планети. Проте вчені поспішають розвіяти побоювання жителів Гонконгу, які виникли у зв'язку зі зробленим відкриттям. На думку фахівців, супервулкан, розташований під землею, більше ніколи не буде вивергатися.