Смак і ергономіка: ремонт смарт-квартири у стилі лофт

Лофт – не геніальний винахід дизайнерів. Стиль народився сам собою у Штатах в часи Великої депресії. Саме тому він настільки популярний сьогодні, адже йому притаманна певна унікальна атмосфера, що напрочуд вдало поєднується з ідеями функціоналізму.

Якщо Ви мешкаєте у смарт-квартирі та вирішили зробити ремонт самотужки, лофт – це Ваш вибір! Цей стиль відкриває простір для фантазії з одного боку, та не вимагає надскладних технічних маніпуляцій з іншого. Далі ми розкажемо, як зробити стильний та функціональний ремонт у стилі лофт.

Правильний лофт: ознаки стилю 

Характерними ознаками стилю лофт є:

  • історизм;
  • необроблені стіни;
  • комунікації на видноті;
  • високі вікна;
  • відкрите планування;
  • хаотичний декор.

Як уже було сказано, лофт – це винахід епохи, тож елементи цього стилю мають нести у собі певний історизм. Він може виявлятися у чому завгодно. Приміром, журнальний столик із основою зі старого заводського обладнання гідний стати центральним елементом вітальні.

Необроблені стіни є найвиразнішою ознакою стилю, адже перші лофт-квартири робились у закинутих приміщеннях заводів і фабрик.

Залишати комунікації на видноті мешканців перших лофтів спонукало не витончене відчуття смаку, а брак коштів на ремонт. Хто ж тоді знав, що у XXI це стане невіддільною фішкою стилю?

Високі вікна встановлювали на американських фабриках, аби заощадити електроенергію. Хороша ідея доречна всюди, тож згодом її почали використовувати і у житлових будинках.

Де встановити купу громіздких станків, якщо площа пошматована стінами? Відкрите планування приміщень не лише дає змогу дихати вільніше у маленькій квартирі, а й звільняє купу місця.

Повсюдна бідність за часів Великої депресії популяризувала хаотичний декор. Американці прикрашали свої домівки тим, що було під руками. На такий манер декорують лофти і донині.

Обмежені квадрати – не біда! Чаклуємо лофт у смарт-квартирі

Отже, в нашому арсеналі – невеличка смарт-квартира і бажання зробити ремонт у стилі лофт. Оскільки Ви вирішили наводити красу власноруч, відштовхуватимемось ще й від припущення, що бюджет на ремонт обмежений.

Стеля та стіни

Якщо Ви мешкаєте у будинку старого фонду, стартова обробка стін і стелі стане справжньою знахідкою для Вас, адже:

  1. можна зекономити на фініші;
  2. Вам не потрібен додатковий декор.

Ясна річ, залишити чорнову обробку можна лише у тому випадку, якщо старі цеглини не кришаться, а стелю не вкриває шар плісняви.

Із монолітно-каркасними новобудовами справи дещо гірші, адже тут не обійтись без декорування стін. Для цього ідеально підходить клінкерна цегла. От тільки не перегніть палицю: закладіть одну стіну клінкером, інші – пофарбуйте. До слова, таким чином вирішується проблема зонування кімнат.

Планування смарт-квартири

А от щодо планування, найкращим варіантом є якраз житло у новобудовах, адже сучасні малі квартири здаються в експлуатацію без внутрішніх стін. Якщо ж Ви робите ремонт у старому будинку, щоб розширити функціональний простір, доведеться зібрати ще купу дозволів.

Ванна на видноті

Аби ще більше розширити простір, не муруйте ванну у стіни. Сьогодні інтеграція ванни чи душової кабіни у загальний простір смарт-квартир – дуже поширений тренд.

Кабелі як елемент декору

І заощадити, і прикрасити житло водночас можна, просто не ховаючи проводку у стіну. Цей елемент чудово впишеться у дизайн, а Вам не доведеться штробити стіни.

Матеріали


Простота – Ваш найкращий друг. Використовуйте прості та доступні матеріали: метал, дерево, цеглу тощо.