Смак і ергономіка: ремонт смарт-квартири у стилі лофт
Лофт – не геніальний винахід дизайнерів. Стиль народився сам собою у Штатах в часи Великої депресії. Саме тому він настільки популярний сьогодні, адже йому притаманна певна унікальна атмосфера, що напрочуд вдало поєднується з ідеями функціоналізму.
Якщо Ви мешкаєте у смарт-квартирі та вирішили зробити ремонт самотужки, лофт – це Ваш вибір! Цей стиль відкриває простір для фантазії з одного боку, та не вимагає надскладних технічних маніпуляцій з іншого. Далі ми розкажемо, як зробити стильний та функціональний ремонт у стилі лофт.
Правильний лофт: ознаки стилю
Характерними ознаками стилю лофт є:
- історизм;
- необроблені стіни;
- комунікації на видноті;
- високі вікна;
- відкрите планування;
- хаотичний декор.
Як уже було сказано, лофт – це винахід епохи, тож елементи цього стилю мають нести у собі певний історизм. Він може виявлятися у чому завгодно. Приміром, журнальний столик із основою зі старого заводського обладнання гідний стати центральним елементом вітальні.
Необроблені стіни є найвиразнішою ознакою стилю, адже перші лофт-квартири робились у закинутих приміщеннях заводів і фабрик.
Залишати комунікації на видноті мешканців перших лофтів спонукало не витончене відчуття смаку, а брак коштів на ремонт. Хто ж тоді знав, що у XXI це стане невіддільною фішкою стилю?
Високі вікна встановлювали на американських фабриках, аби заощадити електроенергію. Хороша ідея доречна всюди, тож згодом її почали використовувати і у житлових будинках.
Де встановити купу громіздких станків, якщо площа пошматована стінами? Відкрите планування приміщень не лише дає змогу дихати вільніше у маленькій квартирі, а й звільняє купу місця.
Повсюдна бідність за часів Великої депресії популяризувала хаотичний декор. Американці прикрашали свої домівки тим, що було під руками. На такий манер декорують лофти і донині.
Обмежені квадрати – не біда! Чаклуємо лофт у смарт-квартирі
Отже, в нашому арсеналі – невеличка смарт-квартира і бажання зробити ремонт у стилі лофт. Оскільки Ви вирішили наводити красу власноруч, відштовхуватимемось ще й від припущення, що бюджет на ремонт обмежений.
Стеля та стіни
Якщо Ви мешкаєте у будинку старого фонду, стартова обробка стін і стелі стане справжньою знахідкою для Вас, адже:
- можна зекономити на фініші;
- Вам не потрібен додатковий декор.
Ясна річ, залишити чорнову обробку можна лише у тому випадку, якщо старі цеглини не кришаться, а стелю не вкриває шар плісняви.
Із монолітно-каркасними новобудовами справи дещо гірші, адже тут не обійтись без декорування стін. Для цього ідеально підходить клінкерна цегла. От тільки не перегніть палицю: закладіть одну стіну клінкером, інші – пофарбуйте. До слова, таким чином вирішується проблема зонування кімнат.
Планування смарт-квартири
А от щодо планування, найкращим варіантом є якраз житло у новобудовах, адже сучасні малі квартири здаються в експлуатацію без внутрішніх стін. Якщо ж Ви робите ремонт у старому будинку, щоб розширити функціональний простір, доведеться зібрати ще купу дозволів.
Ванна на видноті
Аби ще більше розширити простір, не муруйте ванну у стіни. Сьогодні інтеграція ванни чи душової кабіни у загальний простір смарт-квартир – дуже поширений тренд.
Кабелі як елемент декору
І заощадити, і прикрасити житло водночас можна, просто не ховаючи проводку у стіну. Цей елемент чудово впишеться у дизайн, а Вам не доведеться штробити стіни.
Матеріали
Простота – Ваш найкращий друг. Використовуйте прості та доступні матеріали: метал, дерево, цеглу тощо.