ТОП-3 районів Львова, щоб купити квартиру


Чим вирізняється Львів серед інших міст України, коли йдеться про купівлю житла? Головним чином, багатством вибору. Коли більшість міст може запропонувати потенційному покупцеві або новобудови, або панельки радянського штибу, розмаїття квартир Львова на вторинному ринку значно ширше: тут Вам і люксова австрійська забудова, і безліч варіантів квартир у будинках, зведених за часів Польщі, і так звані «чешки» 70-х років. 

Дуже важливим для львів’ян є фактор естетики. Ясна річ, дизайн новобудов не є поганим, втім, стара забудова міста наділена особливим шармом, що завдяки йому Львів став туристичним центром західної України. Ця особливість спонукає покупців шукати житло саме на вторинному ринку, одначе вона не є єдиною причиною. 

Інтерес до новобудов у Львові менший, аніж, приміром, у Харкові. Окрім вже згаданої естетичної складової, на вибір львів’ян впливають також і суто практичні фактори:

  1. у центрі міста, де інфраструктура розвинена найкраще зі зрозумілих причин, житлових будинків нового фонду майже немає, адже їх масове зведення суперечить правилам ЮНЕСКО, тож нерідко мешканці новобудов потерпають від того, що лікарні, школи та дитсадки просто знаходяться занадто далеко від їхнього житла;
  2. неодноразові прецеденти із недобросовісними забудовниками провокують недовіру у населення, тож люди радше обирають житло у старій забудові, випробуваній часом.

Огляд районів Львова

У цій статті ми не намагаємось вивищити вторинний ринок житла чи применшити переваги життя у новобудовах. Проте згадана вище особливість львівського ринку нерухомості є важливим фактором, що впливає на рейтинг привабливості районів міста для майбутніх власників квартир.

Отже, Львів поділено на 6 великих районів: Галицький, що обіймає майже весь центр міста, Шевченківський, який розкинувся на північну та злегка зачіпає центральну частини міста, Франківський, Залізничний, Личаківський та Сихівський райони.

ТОП-3 за визначенням ріелтора

Як зазначає рієлторка Олена Міщанчук, найбільший попит сьогодні має житло у Галицькому, Франківському та Шевченківському районах. Це зумовлено поєднанням трьох істотних факторів:

  • естетика – саме тут сконцентровано найбільше старої архітектури;
  • інфраструктура – у цих районах вона розвинена найкраще;
  • зелені зони – Львів найбільше озеленений саме тут.

Галицький район

Ми вже зазначали, що новобудов у цьому районі дуже мало, втім, якщо вони з’являються, то квартири розкуповуються ще на етапі котловану, адже таким чином можна придбати квартиру у самому серці Львова дешевше – попит чималий. 

Галицький – найменший район міста. Проте тут сконцентровано найбільше парків та скверів. Водночас увесь міський транспорт проходить центром міста. Певно, єдиним недоліком цього району є юрми туристів, що спричиняють чимало галасу на вулицях.

Франківський район

Франківський район мало чим поступається Галицькому стосовно озеленення, інфраструктури й архітектурної спадщини. Тут розташовано чимало вілл, адже колись у Франківському районі мешкала чи не уся академічна еліта львівських ВНЗ. Значна перевага цього району – тиша: попри наближеність до центру (30 хвилин пішки) тут майже немає ресторанів, ТЦ, клубів та іншої розважальної інфраструктури, а також не пролягають туристичні маршрути.

Шевченківський район

Шевченківський район є одним із найбільших у місті. Тут вдосталь як новобудов, так і будинків старого фонду, тож є з чого обрати. Водночас цей район може похизуватися розвиненою інфраструктурою та значно більшими за площиною зеленими зонами, аніж у Галицькому та Франківському районах.